Home

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 24.11.2018 roku odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości brali udział: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Pani Mirosława Ostrowska, Wójt Gminy Kozłowo Pan Marek Wolszczak, Z-ca Wójta Jacek Jankowski, grupa 6 latków
z wychowawczynią, grupa 5 latków z wychowawczynią oraz 3-4 latki z wychowawczynią
i ich rodzice.

Grupa 3-4 latków całą uroczystość rozpoczęła zabawą „Jedzie pociąg”, następnie został odśpiewany Hymn a po nim pani Dyrektor przywitała wszystkich gości. 3-4 latki żeby zostać przedszkolakiem zaprezentowały część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Pani Iwony Waks: powiedziały wiersze: Mam 3 lata oraz Jestem sobie przedszkolaczek, zaśpiewały piosenkę „Grzeczne Słówka” oraz zatańczyły taniec Clap, Clap Song według Metody B. Strauss. Następnie dzieci poprosiły P. Dyrektor o pasowanie. Po złożeniu przyrzeczenia przez dzieci, Pani Dyrektor pasowała każdego przedszkolaka dotykając ołówkiem ich ramion – mówiąc „Pasuję Cię na przedszkolaka”
a wychowawczyni podchodziła kolejno do dziecka aby złożyły swój ,, podpis’’ (odcisk palca) pod przyrzeczeniem - mocząc swój palec w czerwonej farbie.

Po uroczystym pasowaniu Pani Dyrektor wraz z wychowawczynią i Wójtem Gminy Kozłowo wręczyli pamiątkowe dyplomy, medale i książki oraz drobne upominki. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie" przyjęcie.

 

Iwona Waks