Home

Przedszkole

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia w grupie 3-4 i 5 latków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola z maskotką Kubusia Puchatka lub któregoś z jego przyjaciół i książką o Kubusiu Puchatku. Tego dnia w przedszkolu królował Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Kłapouchy, Tygrysek. Na początku dzieci dostały odznaki Przyjaciela Kubusia Puchatka i opaski na głowę z Kubusiem.

„Kilku kumpli i patyk albo dwa
Powstanie dom, w którym mieszkać się da
Kumpli weź patyk w garść
Potrafisz to
Wyrośnie dom choć nie było tu go.”…

Słowa tej piosenki przywitały wszystkie dzieci, które zebrały się na sali. Następnie pani Karolina w cudowny sposób przeczytała jedna z przygód Kubusia Puchatka oraz zadała kilka pytań na temat wysłuchanego tekstu.

W tym dniu odwiedziły nas Panie z Biblioteki Gminnej w Kozłowie aby opowiedzieć nam o Autorze książki i przeczytać kolejną przygodę Kubusia i jego przyjaciół.

Maskotki cały czas towarzyszyły dzieciom w tym cudownym dniu. Również wspólnie z dziećmi słuchały, tańczyły i rysowały. Przeczytane opowiadania były wstępem do zabaw. Pierwsza z nich to „Pszczółki”, następnie bawiliśmy się w „Niedźwiadka”, potem była gimnastyka Kubusia Puchatka, a na koniec ulubiona zabawa wszystkich przedszkolaków tych dużych i tych małych „Stary niedźwiedź”. Po skończonych zabawach dzieci wróciły do swoich sal i tam wykonały przepiękne portrety Kubusia Puchatka.

Na zakończenie dnia każda Grupa przedszkolna otrzymała pamiątkowy Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz zabrały ze sobą do domu dobry humor i wspomnienia ze spotkania z nim.

Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz!

 

Iwona Waks

Karolina Błaszkowska

 

Więcej artykułów…