Home Wydarzenia Wydarzenia Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2014 r. w ZSP w Kozłowie odbył się apel, który był poświęcony nie tylko Dniu Edukacji Narodowej, ale również pamięci Marii Zientary – Malewskiej - patronki naszej szkoły.

Uroczystość została przygotowana przez Karolinę Koszewników i Renatę Zagórę. Apel prowadziły: Patrycja Rutkowska i Patrycja Smoczyńska.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła l Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie pani Barbara Szczepkowska, która podziękowała nauczycielom za ich całoroczną pracę oraz życzyła wielu sukcesów i niezmiernej satysfakcji z wykonywanego zawodu. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego i Konkursu Plastycznego.

W Konkursie Recytatorskim:

I miejsce - Andżelika Czymerska,

II miejsce - Alicja Zwolińska,

III miejsce – Patrycja Rutkowska i Weronika Sumicka.

Zwycięzcy Konkursu Recytatorskiego zaprezentowali publiczności utwory Marii Zientary-Malewskiej. Osoby wyróżnione w konkursach otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Następnie głos zabrała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Alicja Zwolińska, która ogłosiła wyniki „ Wyborów Mistrzów”.

Po części oficjalnej wystąpili uczniowie z klasy III a gimnazjum, którzy przygotowali dla nauczycieli „Mini Koncert Życzeń”. Całemu przedstawieniu towarzyszyły piosenki wykonane przez chór szkolny. Umiejętności młodych aktorów i poruszane w przedstawieniu treści zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.