Home Wydarzenia Wydarzenia Bezpieczeństwo naszych dzieci

Bezpieczeństwo naszych dzieci

 

W naszej szkole jest bezpiecznie

Dnia 30.10.2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie  zorganizowano zajęcia z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy oraz z kuratorami z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej nr 4 w Nidzicy.

Policjantka Izabela Demska przeprowadziła dla przedszkolaków zajęcia na temat „Bezpieczna droga do szkoły”. Przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. W ramach akcji „Pierwszy odblask” dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie Barbara Szczepkowska odebrała z jej rąk szelki odblaskowe.

Dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach na temat „Konsekwencje niewłaściwych zachowań” przeprowadzone przez policjantkę Izabelę Demską natomiast uczniowie klasy VI A w zajęciach „Cyberprzemoc”  przeprowadzonych przez policjanta Piotra Szczepkowskiego.

Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez kuratorów sądowych Marzenę Bruzda i Mirosława Antkiewicza na temat „Odpowiedzialność prawna nieletnich” .

Podjęte działania były dostosowane do wieku słuchaczy. Przeprowadzone zajęcia miały na celu dostarczenie uczniom wiedzy na temat bezpieczeństwa, właściwych zachowań oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.