Home SKO SKO Koszyczki na choinkę w Bullerbyn, czyli o producentach i konsumentach

Koszyczki na choinkę w Bullerbyn, czyli o producentach i konsumentach

Koszyczki na choinkę w Bullerbyn, czyli o producentach i konsumentach

12.12.2016r. uczniowie  kl. II a na zajęciach z edukacji ekonomicznej rozmawiali  o producentach i konsumentach.

Już wiedzą, że oni sami i ich rodziny też  bywają producentami,  ponieważ produkują dobra w celu zaspokojenia własnych potrzeb np. robią przetwory na zimę. Uczniowie z łatwością potrafią wyjaśnić kto to jest konsument. Świadomi tego, że w celu zaspokojenia swoich potrzeb muszą kupić dobra i usługi, jeśli nie potrafią ich sami wytworzyć. Wiedzą, że nie można mieć wszystkiego, dlatego należy rozważnie podejmować decyzje o zakupie dóbr lub usług zwracając uwagę na cenę obowiązującą na rynku.