Home Biblioteka szkolna Biblioteka Światowy Dzień Postaci z Bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego biblioteka szkolna 6 listopada  zorganizowała Światowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki oraz uczniowie klas I- III SP  przybyli przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa.  W trakcie Quizu bajkowego dzieci wspaniale się bawiły, umiały nazwać postacie bajkowe i znały tytuły bajek. Na zakończenie uroczystości dzieci bawiły się na bajkowej dyskotece.


Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

 

 

Organizatorzy

 

Małgorzata Sowińska oraz członkowie Aktywu Bibliotecznego