Home Biblioteka szkolna Biblioteka Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

23 marca 2018 roku Biblioteka Szkolna przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie i Miejsko- Gminnej Biblioteki  Publicznej w Nidzicy zorganizowały spotkanie autorskie z Dariuszem Morsztynem pseudonim „ Biegnący Wilk” Jest  on pierwszym Polakiem, który ukończył 500-kilometrową trasę Finnmarksløpet w 2009 roku. Na temat wyprawy w 2009 roku powstał film dokumentalny pt. „Dojechać do końca” .Dariusz Morsztyn-Biegnący Wilk” to prowadzący znane programy telewizyjne m.in.: „Łowcy Przygód” (TVP 1 - 2007), „Mazury Nieodkryte” (TVP 1 – 2011)„Załoga EKO”(TVP - 2012). Bohater kilku filmów dokumentalnych, wielu reportaży i audycji.  Harcerz (twórca i Wódz Naczelny Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska im. Św. Franciszka z Asyżu), działacz społeczny, propagator zdrowego stylu życia, wegetarianin, rolnik ekologiczny, pszczelarz, biegacz długodystansowy, mors (od 1987), indianista, twórca położonej w najdzikszym rejonie Mazur „Republiki Ściborskiej” (Najlepszy Produkt Turystyczny Warmii i Mazur w 2011 r), w której znajduje się m.in. jedyne stałe muzeum północnych ludów tubylczych (muzeum „eskimoskie”). Od 25 lat zajmuje się psami zaprzęgowymi, których posiada aktualnie ponad 40 sztuk. Jeździ dużymi zaprzęgami (14-20 psów). W przeszłości organizator zawodów psich zaprzęgów (m.in. organizator w 2000 r. najdłuższego - 600 km, wyścigu psich zaprzęgów w Polsce).

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI, VIIA, VIIB ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Zaborowa.

Organizator

Małgorzata Sowińska