Home Przedszkole Przedszkole Przedszkolaki na wycieczce w Olsztynie

Przedszkolaki na wycieczce w Olsztynie

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie 14 czerwca 2018 r wybrały się  na wycieczkę do Olsztyna . Pierwszym celem wycieczki, która dzieciom spodobała się najbardziej była wizyta w Planetarium. Dzieci podczas pokazu odbyły wędrówkę po Układzie Słonecznym, poznając poszczególne planety oraz najciekawsze gwiazdozbiory. W trakcie seansu dzieci mogły uzyskać
w prosty i zabawny sposób odpowiedzi na nurtujące je pytania takie jak np: " Dlaczego świeci Słońce?" lub " Dlaczego zmieniają się pory dnia?". Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Papugarnia. Różnorodne ptaszki chętnie przyfruwały do dzieci, które karmiły je ziarenkami.

Wycieczki zawsze są  przeżyciem dla dzieci i okazją do poznawania świata.

 

Marlena Szeklicka

Karolina Błaszkowska