Home Przedszkole Przedszkole DZIEŃ CHŁOPAKA WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU W KOZŁOWIE

DZIEŃ CHŁOPAKA WIZYTA POLICJANTA W PRZEDSZKOLU W KOZŁOWIE

01 października 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kozłowie w grupie ,,Sówek”
i ,,Biedronek”  dzieci świętowały Dzień Chłopaka. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dodatkową atrakcją w tym dniu było  spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Nidzicy. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Dnia 03 października świętowała grupa „Pszczółek” Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu dziewczynki odśpiewały chłopcom uroczyste     ,,Sto lat” , wręczyły upominki i złożyły życzenia. Nie zabrakło również wesołej zabawy przy muzyce i słodkiego poczęstunku. Radości i śmiechu z tego powodu było co niemiara.   Szkoda, że ten dzień tak szybko minął, ale za rok Dzień Chłopaka przecież będzie znów!

 

Iwona Waks

Karolina Błaszkowska

Iwona Świderska