Home Wydarzenia Wydarzenia Czym jest patriotyzm dla współczesnej młodzieży?

Czym jest patriotyzm dla współczesnej młodzieży?

22 DDH „Waleczne Orły” uczestniczyła 17 października 2018 r. w grze terenowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Ruszkowie. Harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie mieli okazję wykazać się wiedzą dotycząca symboli narodowych, historii Polski, kodowania i szyfrowania, strzelania z wiatrówki oraz wykonania prezentacji multimedialnej.

Podsumowaniem gry terenowej była debata, w której uczniowie wypowiedzieli się na pytanie: jeżeli wyjedziesz za granicę to jakie wartości będziesz promował i kultywował? Uczniowie bardzo dojrzale wypowiadali się na temat kraju i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą, działać zespołowo i poznać zdanie rówieśników z innych szkół na temat niepodległości.

Nasi uczniowie pracowali w dwóch grupach: grupa 1 -Natalia Semeniuk, Julia Kowalewska, Wioletta Barańska, Mateusz Fidurski; grupa 2- Laura Sochacka, Julia Najmuła, Zuzanna Kaczorowska, Natalia Fabianowicz, Kinga Szmitka.

 

Drużynowa 22DDH Waleczne Orły

Mirosława Ostrowska