Home Biblioteka szkolna Biblioteka ODWIEDZINY PIĘCIOLATKÓW W BIBLIOTECE

ODWIEDZINY PIĘCIOLATKÓW W BIBLIOTECE

W dniu 15.10.2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozłowie odwiedziły 5-latki z przedszkola z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie z opiekunką Karoliną Błaszkowską. Inicjatorem i pomysłodawcą była Pani Małgorzata Sowińska.

Dzieci dowiedziały się jak szanować książki, oglądały książki nowe i zniszczone. Poznały zasady poszanowania książki i postępowania z nią. Miały możliwość przekonać się, że książki to nie tylko bajki i zabawa ale także nauka i poznawanie świata. Wysłuchały bajki z Teatrzyku Kamishibai   „Legenda o Smoku Wawelskim”. Pięciolatki wykazały się dużą wiedzą na temat bajek i postaci bajkowych odgadując zagadki. Za wiedzę o bajkach otrzymały odznakę „SUPER ZNAWCA BAJEK”. W kąciku Małego Czytelnika bawiły się, oglądały kolorowe książki i słuchały ciekawych opowiadań. Każdy pięciolatek  wyszedł z biblioteki z kolorowanką, zakładką do książki, uśmiechem na twarzy i obietnicą powrotu do biblioteki.

 

Małgorzata Sowińska