Home Wydarzenia Wydarzenia Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Polak Mały”

Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Polak Mały”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy we współpracy
z księdzem Andrzejem Midurą ogłosiła konkurs recytatorski „Polak Mały”
z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ukazanie piękna i różnorodności polskiej poezji dziecięcej, możliwość artystycznego wyrażania patriotyzmu, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci i promocja talentów.

Dnia 22 października 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Kozłowie odbyły się szkolne eliminacje do konkursu. Komisja w składzie: Mirosława Ostrowska - dyrektor szkoły, Małgorzata Sowińska - nauczyciel języka polskiego i Grażyna Kaczmarczyk - pielęgniarka szkolna wyłoniła troje zwycięzców, którzy dnia 7 listopada 2018 r. będą reprezentowali naszą szkołę.

Oto oni:

- Lewandowski Szymon - klasa I;

- Ołdziej Maja - klasa II;

- Bruzda Maja - klasa III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe ze światełkiem
i słodkie upominki.

 

Ewelina Kusik

Dagmara Nachtygal

Iwona Tchórzewska