Home Biblioteka szkolna Biblioteka „Walentynkowy zawrót głowy”

„Walentynkowy zawrót głowy”

14 lutego 2019 r. w naszej szkole  obchodziliśmy „DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski i Aktyw Biblioteczny pod kierunkiem Małgorzaty Sowińskiej.

Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój –zaobserwować  można było odświętny wystrój biblioteki, znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem .Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę Walentynkową‘’ aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Wyjątkowo starannie zaplanowano liczne zabawy np. malowanie twarzy, Walentynowa foto – budka” i konkursy z nagrodami, które cieszyły się dużą popularnością wśród naszych dzieci i młodzieży. Uczniowie bawili się pod czujnym okiem organizatorów. Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze –o miłości i pozwala zastanowić się nad nią,

Świętowanie walentynkowe ma  wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie uczniom.