Home Wydarzenia Wydarzenia Szkolny Dzień Ekologii w Kozłowie na Zielono!

Szkolny Dzień Ekologii w Kozłowie na Zielono!

Dzień 21 marca 2019 r. został zorganizowany jako Szkolny Dzień Ekologii. Uczniowie życząc wszystkim dużo soczystej i zdrowej zieleni, pojawili się w szkole ubrani w taki właśnie kolor. Szkoła została ozdobiona plakatami proekologicznymi, które wykonano na zajęciach z wychowawcą. Na łączniku uczniowie  przygotowali ekokalendarz roku 2019.

Rano odbył się apel przygotowany przez  klasę VIII a wraz z wychowawczynią Marzeną Dębską-Ciesielską. Uczennice prowadzące apel  podkreśliły konieczność modnego  ekomyślenia i ekodziałania. W części artystycznej wystąpili również uczniowie klasy V a. Po paradzie władców wiosny, cała szkoła złożyła życzenia ukochanej Ziemi.

Następnie uczniowie klas młodszych uczestniczyli  w zabawie na sali gimnastycznej. Uczniowie klas starszych wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez samorząd uczniowski z opiekunem Małgorzata Sowińską. Tak powitaliśmy wiosnę.

Marzena Dębska-Ciesielska