Home Wydarzenia Wydarzenia Festyn Rodzinny 2019

Festyn Rodzinny 2019

31 maja 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie odbył się Festyn Rodzinny. Impreza zorganizowana była z okazji XXI Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem: "Małżeństwo - dobre relacje, silna rodzina". Festyn był zwieńczeniem licznych działań skupionych wokół tego tematu, które odbywały się w naszej szkole już od początku maja.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, przedszkolaki, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: wójt gminy Kozłowo Marek Wolszczak, kierownik GOPS-u Elżbieta Świgoń, dyrektor GCKiS Małgorzata Krzyżewska, dzielnicowy Kamil Jakim, sekretarz gminy Jacek Jankowski.

Zabawę przygotowała rada rodziców, nauczyciele i uczniowie.

Na początku na boisku szkolnym wójt złożył życzenia uczniom  z okazji Dnia Dziecka i życzył im miłej zabawy i emocjonujących zawodów. Podziękował za liczne przybycie rodzicom. Wręczone też zostały dyplomy i upominki za zwycięstwa w konkursie "Bądź bezpieczny na drodze" w 3 kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i gimnazjum. Następnie odbywały się rozgrywki. Każdy mógł dla siebie znaleźć coś miłego: dla kl. I-III i przedszkola panie prowadziły gry i różne wyścigi; dla kl. IV-VI - konkurencje, takie jak przeciąganie liny, taniec wokół krzeseł, wyścigi z kubkiem wody; dla kl. VII-VIII i gimnazjum były rozgrywki piłki nożnej na boisku "Orlik". Dla chętnych uczniów i przedszkolaków odbyły  się zajęcia z tenisa ziemnego prowadzone przez instruktora sportu. W czasie festynu można było odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Rada rodziców ufundowała dzieciom lody, a wszystkim uczestnikom imprezy kiełbaski z grilla i napoje. Uczniowie otrzymali również napoje pozyskane przez szkołę z Banku Żywności w Olsztynie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację festynu.