Home Wydarzenia Wydarzenia Tam, gdzie Kopernik się urodził... - klasy I-III w Toruniu

Tam, gdzie Kopernik się urodził... - klasy I-III w Toruniu

We wtorek 4 czerwca 2019 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Torunia. Po przyjeździe do Torunia, pierwsze kroki skierowaliśmy na Starówkę. Zwiedziliśmy Rynek, obejrzeliśmy Krzywą Wieżę oraz Pomnik Mikołaja Kopernika.

Największą atrakcją była jednak wizyta w Toruńskiej Piernikarni Mistrza Bogumiła. Powitała nas tam pani przebrana w strój z epoki, w której żył Kopernik i wyjaśniła, z jakich produktów składają się pierniki. Pomogła nam też podczas własnoręcznego wypieku pierników według starych, tradycyjnych receptur. Na zakończenie tych zajęć otrzymaliśmy wykonane przez nas piernik. Potem płynęliśmy statkiem po Wiśle.  W trakcie rejsu kapitan opowiadał nam o Toruniu. Dużą atrakcją dla dzieci było obejrzenie filmu 3D pt.: „Aladyn”. Film ten dostarczył uczniom wiele wrażeń, ponieważ niektórzy byli w kinie po raz pierwszy. Po skończonym seansie wszyscy udali się do autokaru i wróciliśmy do domu.

Wycieczka była udana. Poszerzyła wiedzę dzieci na temat Mikołaja Kopernika oraz umożliwiła poznanie zabytkowych obiektów w pięknym Toruniu. Uczniowie wrócili do domu pełni niezapomnianych wrażeń, zadowoleni i szczęśliwi. Zakupione pamiątki będą przypominały im ten mile spędzony czas.

 

Ewelina Kusik

Dagmara Nachtygal

Iwona Tchórzewska