Home Przedszkole Przedszkole Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

13 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Starsze koleżanki ze szkoły Zuzanna Kaczorowska i Wiktoria Olewnik przeprowadziły warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy oraz uczyły się jak pomóc osobie nieprzytomnej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, pod jaki numer należy dzwonić i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. W trakcie zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz jak zachować się w sytuacji, gdy człowiek straci przytomność. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem zajęć były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Mamy nadzieję, że dzięki takim lekcjom dzieci będą miały większą świadomość w udzielaniu pierwszej pomocy.

Stróż Beata