Home Przedszkole Przedszkole Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych. Przedszkolaki z naszej szkoły również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości. 7 listopada dzieci z wszystkich grup wiekowych uczciły święto przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów. Przedszkolaków odwiedziły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie. Podczas spotkania Panie Bibliotekarki przeczytały bajkę z teatru obrazkowego KAMISHIBAI oraz przygotowały bajkowe zagadki, które dzieci chętnie odgadywały. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal „Znawcy Bajek”. Następnie odbyły się zabawy taneczne, w których wziął udział Kubuś Puchatek. Po wyczerpujących zabawach dzieci wspólnie obejrzały bajkę i zjadły przygotowany słodki poczęstunek.
Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.