Home Biblioteka szkolna Biblioteka "Człowiek w drodze - własne świadectwo” Spotkanie profilaktyczne z Mariuszem Kurcem

"Człowiek w drodze - własne świadectwo” Spotkanie profilaktyczne z Mariuszem Kurcem

20.11.2019 r. uczniowie klasy VII i VIII ZSP w Kozłowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach działań przeciwdziałaających uzależnieniom. Tematem przewodnim spotkania był Internet – uzależnienie, przemoc, oszustwa. Pan Mariusz Kurc poruszał również problemy dotyczące alkoholizmu oraz innych środków psychoaktywnych. Wiele uwagi poświęcił podróżom i zwiedzaniu świata.
Spotkanie miało charakter przekazu multimedialnego połączonego z wykładem. Mariusz Kurc – podróżnik, filmowiec, religioznawca w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoich doświadczeniach. Filmy wyświetlane podczas spotkania jak i słowa przez niego wypowiadane, niosły olbrzymie bogactwo treści.
Opowieści podróżnika nie tylko wzbudzały zainteresowanie i ciekawość, ale nakłaniały także do refleksji nad życiem. W życiu nie musi być łatwo, ale mimo to trzeba pokonywać problemy, walczyć z własnymi słabościami i stale pracować nad samym sobą.
Autor spotkania uświadomił uczniów, że tak naprawdę wszystko tylko i wyłącznie zależy od nich samych.
Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie.

Organizator spotkania:
Małgorzata Sowińska