Home Przedszkole Przedszkole Grupa ,,Motylki” i wyprawa na Biegun Północny! - Kraina Eskimosów i spotkanie ze Świętym Mikołajem - Źródlana Wioska w Łynie.

Grupa ,,Motylki” i wyprawa na Biegun Północny! - Kraina Eskimosów i spotkanie ze Świętym Mikołajem - Źródlana Wioska w Łynie.

Dnia 10 grudnia 2019 r. grupa ,,Motylki” wraz z wychowawczynią Iwoną Waks oraz panią Beatą Rudnicką wybrała się na Biegun Północny do Krainy Eskimosów w Łynie. Dzieci poznały życie Eskimosów o którym opowiadała Pani Mikołajowa. Spotkały się ze Świętym Mikołajem, któremu odpowiadały na pytania i śpiewały z nim kolędy. Każde z dzieci otrzymało Certyfikat Prawdziwego Eskimosa z nadanym imieniem Eskimoskim oraz czapkę Mikołaja. Następnie wraz z Mikołajem i Elfem dzieci łowiły rybki z Oceanu Arktycznego. Na podsumowanie odbyły się warsztaty w Mydlarni Świętego Mikołaja (dzieci wybierały wzory, zapachy i kolory do wykonania mydełek oraz zdobiły złowione rybki). Szczęśliwe i pełne emocji wróciły do przedszkola wraz z ręcznie wykonanymi pamiątkami.
Iwona Waks