Home Biblioteka szkolna

Biblioteka

Spotkanie z „Legendą o Lechu, Czechu i Rusie"

Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie przy współpracy z Biblioteką Szkolną
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie zorganizowała w dniu 5 listopada 2018 r.
dla uczniów klasy pierwszej, drugiej oraz trzech grup oddziału przedszkolnego, czytanie
„Legendy o Lechu, Czechu i Rusie - Jak powstało godło Polski”. Dzieci bardzo
chętnie wysłuchały historii powstania państwa polskiego ponieważ czytanie odbyło się
poprzez teatr obrazkowy ,,Kamishibai’’. Ta forma czytania bardzo spodobała się
uczniom, każde dziecko wpatrzone było w mały teatr i piękne kolorowe ilustracje.
Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowankę z symbolami narodowymi Polski.
Akcja czytania legendy związana była z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości
przez Polskę.

Małgorzata Sowińska

 

ODWIEDZINY W BIBLIOTECE

W dniu 17.10 2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziły 3-latki z przedszkola z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie z opiekunką Iwoną Waks. Inicjatorem i pomysłodawcą spotkania była Pani Małgorzata Sowińska.

Dzieci poznały zasady poszanowania książki i postępowania z nią. Miały możliwość przekonać się, że książki to nie tylko bajki i zabawa ale także nauka i poznawanie świata. Wysłuchały bajki z Teatrzyku Kamishibai   „O wilku i siedmiu koźlętach”. Chętnie odgadywały zagadki.  Za wiedzę o bajkach otrzymały odznakę „SUPER ZNAWCA BAJEK”. W kąciku Małego Czytelnika bawiły się, oglądały kolorowe książki i słuchały ciekawych opowiadań. Każdy trzylatek wyszedł z biblioteki z kolorowanką, zakładką do książki, uśmiechem na twarzy i obietnicą powrotu do biblioteki.

 

Małgorzata Sowińska

 

ODWIEDZINY PIĘCIOLATKÓW W BIBLIOTECE

W dniu 15.10.2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozłowie odwiedziły 5-latki z przedszkola z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie z opiekunką Karoliną Błaszkowską. Inicjatorem i pomysłodawcą była Pani Małgorzata Sowińska.

Dzieci dowiedziały się jak szanować książki, oglądały książki nowe i zniszczone. Poznały zasady poszanowania książki i postępowania z nią. Miały możliwość przekonać się, że książki to nie tylko bajki i zabawa ale także nauka i poznawanie świata. Wysłuchały bajki z Teatrzyku Kamishibai   „Legenda o Smoku Wawelskim”. Pięciolatki wykazały się dużą wiedzą na temat bajek i postaci bajkowych odgadując zagadki. Za wiedzę o bajkach otrzymały odznakę „SUPER ZNAWCA BAJEK”. W kąciku Małego Czytelnika bawiły się, oglądały kolorowe książki i słuchały ciekawych opowiadań. Każdy pięciolatek  wyszedł z biblioteki z kolorowanką, zakładką do książki, uśmiechem na twarzy i obietnicą powrotu do biblioteki.

 

Małgorzata Sowińska

 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

16.05.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się ,,Pasowanie na czytelnika’’ uczniów klasy pierwszej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie.

W tym uroczystym dniu zaproszonych gości, uczniów oraz wychowawcę klasy przywitała Pani Małgorzata Sowińska, wierszem Edwarda Szymańskiego pt. ,, Książka’’.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że biblioteka to wyjątkowe miejsce, mieszkają w niej książki i jeśli tyko zechcą  mogą zostać ich najlepszymi  przyjaciółmi. Ten przyjaciel nigdy ich nie zawiedzie. Zawsze będzie przy nich w radości i smutnych chwilach. Czytając książki mogą poznać zaczarowany świat bajek, śledzić przygody książkowych bohaterów.  Dzieci wysłuchały ,, Prośby książki’’ i dowiedziały się jak trzeba  o nie dbać . Uczniowie złożyli zobowiązanie czytelnicze po czym nastąpiło uroczyste pasowanie , każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę z bajkami, odznakę czytelnika oraz grę Domino .

Niespodzianką dla uczniów był słodki poczęstunek.

 

Małgorzata Sowińska

WIELKANOCNE CZYTANIE DZIECIOM

26 kwietnia Gminna Biblioteka  Publiczna w Kozłowie i Biblioteka Szkolna zorganizowały ,,Wielkanocne czytanie dzieciom’’. Uczestnikami spotkania były trzy grupy przedszkolne. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. ,,Wielkanocne pisanki’’. Chętnie wypowiadały się na temat tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej. Każda z grup otrzymała kolorowanki pisanek i koszyczek ze słodkimi jajeczkami.

Organizator

Małgorzata Sowińska

Więcej artykułów…