Home Biblioteka szkolna

Biblioteka

Dzieci z grupy 4-5-6 latków wraz z opiekunkami, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom udały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej

10 i 13 marca 2017 roku  dzieci z  grupy 4-5-6 latków wraz z opiekunkami, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom udały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość obejrzenia wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować i jak szanować książki. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego dzieci wysłuchały wiersza Jana Tuwima „ Kłamczucha”

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy , ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Małgorzata Sowińska

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach kampanii społecznej pod hasłem „ Cała Polska Czyta Dzieciom” 3 i 6 marca 2017 roku odbyło się w przedszkolu w grupie 4-5 i 6 latków czytanie książki „ Król Lew”. Przedszkolaki dowiedziały się o losach Simby -młodego lwa, który poznaje swoje miejsce w „ Wielkim kręgu życia” i pokonuje szereg przeszkód, by zostać Królem Lwiej Ziemi. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki i z ciekawością  oglądały książki.„Spotkanie z Królem Lwem” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Małgorzata Sowińska

 

Sprawozdanie z konkursu plastycznego „MAŁY PROJEKTANT”

Sprawozdanie z  konkursu plastycznego

„MAŁY PROJEKTANT”

Na przełomie października i listopada Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Szkolna z ZSP w Kozłowie zorganizowały Gminny konkurs plastyczny nawiązujący do obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

W tym roku uczniowie klas I-III wcielali się w rolę projektantów i projektowali okładkę do książki związanej z misiem. Jak co roku konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem - wpłynęły 83 prace wykonane techniką rysunku. Wszystkie były oryginalne, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Komisja konkursowa starała się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Organizatorzy

Małgorzata Sowińska

Sprawozdanie z konkursu „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Sprawozdanie z konkursu „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Dnia 26 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie odbył się Konkurs ortograficzny. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Karolina Koszewników, Małgorzata Sowińska. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce, - Kalina Stefańska (uczennica klasy VI)

II miejsce-Zuzia Rólka (uczennica klasy V)

III miejsce-Amelia Byller (uczennica klasy VI)

Wyróżnienie-Marysia Reszka (uczennica klasy VI)

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Zwycięzcy konkursu szkolnego wzięli udział w Gminnym Dyktandzie.

Karolina Koszewników

Małgorzata Sowińska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

Dnia 4 listopada 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Można spotkać było księżniczki, Kopciuszka, Batmana, Spidermana i inne postacie. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięła również Pani z Gminnej Biblioteki w Kozłowie.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

 

 

 

Więcej artykułów…