Home Biblioteka szkolna

Biblioteka

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach kampanii społecznej pod hasłem „ Cała Polska Czyta Dzieciom” 3 i 6 marca 2017 roku odbyło się w przedszkolu w grupie 4-5 i 6 latków czytanie książki „ Król Lew”. Przedszkolaki dowiedziały się o losach Simby -młodego lwa, który poznaje swoje miejsce w „ Wielkim kręgu życia” i pokonuje szereg przeszkód, by zostać Królem Lwiej Ziemi. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki i z ciekawością  oglądały książki.„Spotkanie z Królem Lwem” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Małgorzata Sowińska

 

Sprawozdanie z konkursu plastycznego „MAŁY PROJEKTANT”

Sprawozdanie z  konkursu plastycznego

„MAŁY PROJEKTANT”

Na przełomie października i listopada Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Szkolna z ZSP w Kozłowie zorganizowały Gminny konkurs plastyczny nawiązujący do obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

W tym roku uczniowie klas I-III wcielali się w rolę projektantów i projektowali okładkę do książki związanej z misiem. Jak co roku konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem - wpłynęły 83 prace wykonane techniką rysunku. Wszystkie były oryginalne, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Komisja konkursowa starała się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Organizatorzy

Małgorzata Sowińska

Sprawozdanie z konkursu „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Sprawozdanie z konkursu „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Dnia 26 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie odbył się Konkurs ortograficzny. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Karolina Koszewników, Małgorzata Sowińska. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce, - Kalina Stefańska (uczennica klasy VI)

II miejsce-Zuzia Rólka (uczennica klasy V)

III miejsce-Amelia Byller (uczennica klasy VI)

Wyróżnienie-Marysia Reszka (uczennica klasy VI)

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Zwycięzcy konkursu szkolnego wzięli udział w Gminnym Dyktandzie.

Karolina Koszewników

Małgorzata Sowińska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

Dnia 4 listopada 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Można spotkać było księżniczki, Kopciuszka, Batmana, Spidermana i inne postacie. Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięła również Pani z Gminnej Biblioteki w Kozłowie.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

 

 

 

Bilbioteka szkolna- bramą życia!

Biblioteka szkolna – bramą do życia!

Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kozłowie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r. Głównym celem jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w życiu szkoły oraz pokazanie tego, jaka jest pomocna uczniom: w nauce, zdobywaniu informacji, rozbudzaniu i poszerzaniu swoich zainteresowań, rozwijaniu wyobraźni oraz przede wszystkim w wychowaniu młodej i oczytanej młodzieży. W bibliotece szkolnej w Kozłowie z tej okazji odbyło się wiele działań np. dla  przedszkolaków i uczniów klas I- III SP akcja pod hasłem „ Mamo, tato poczytaj mnie i pluszakowi„ Zorganizowano konkurs ortograficzny „ Mistrz ortografii” dla uczniów klas IV- VI oraz konkurs „ Bajkowe selfi”. Czytanie książek odbywa się na zajęciach z wychowawcą, nauczyciel bibliotekarz odwiedza dzieci w przedszkolu , czyta im bajki i wiersze. Główne uroczystości odbyły się 24 października. Tego dnia biblioteka  szkolna udekorowana była balonami i serpentynami. Odbyły się zajęcia plastyczne „ Zakładka do książki”, czytanie bajek i wierszy, gra terenowa „ Szukamy postaci bajkowych”. Największą radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy – postacie z bajki. Na dzieci w bibliotece czekał Kubuś Puchatek i słodka niespodzianka.  Z okazji święta  biblioteki dzieci podarowały laurki i piękne życzenia. W tym dniu bibliotekę odwiedziło około 150 uczniów.

Opracowała

Małgorzata Sowińska

 

Więcej artykułów…