Home Biblioteka szkolna

Biblioteka

Wizyta nauczyciela bibliotekarza w grupie 3 latków20 marca 2017 roku odbyła się wizyta nauczyciela bibliotekarza w grupie 3 latków. W ramach programu Cała Polska Czyta Dzieciom  bibliotekarz czytał przedszkolakom wiersze Jana Brzechwy : Leń, ZOO, Kaczka Dziwaczka.  Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania dotyczące wierszy. Wszystkim przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe, bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

Małgorzata Sowińska

Dzieci z grupy 4-5-6 latków wraz z opiekunkami, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom udały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej

10 i 13 marca 2017 roku  dzieci z  grupy 4-5-6 latków wraz z opiekunkami, w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom udały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość obejrzenia wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować i jak szanować książki. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego dzieci wysłuchały wiersza Jana Tuwima „ Kłamczucha”

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy , ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Małgorzata Sowińska

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach kampanii społecznej pod hasłem „ Cała Polska Czyta Dzieciom” 3 i 6 marca 2017 roku odbyło się w przedszkolu w grupie 4-5 i 6 latków czytanie książki „ Król Lew”. Przedszkolaki dowiedziały się o losach Simby -młodego lwa, który poznaje swoje miejsce w „ Wielkim kręgu życia” i pokonuje szereg przeszkód, by zostać Królem Lwiej Ziemi. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały bajki i z ciekawością  oglądały książki.„Spotkanie z Królem Lwem” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Małgorzata Sowińska

 

Sprawozdanie z konkursu plastycznego „MAŁY PROJEKTANT”

Sprawozdanie z  konkursu plastycznego

„MAŁY PROJEKTANT”

Na przełomie października i listopada Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Szkolna z ZSP w Kozłowie zorganizowały Gminny konkurs plastyczny nawiązujący do obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

W tym roku uczniowie klas I-III wcielali się w rolę projektantów i projektowali okładkę do książki związanej z misiem. Jak co roku konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem - wpłynęły 83 prace wykonane techniką rysunku. Wszystkie były oryginalne, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Komisja konkursowa starała się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Organizatorzy

Małgorzata Sowińska

Sprawozdanie z konkursu „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Sprawozdanie z konkursu „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Dnia 26 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie odbył się Konkurs ortograficzny. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Karolina Koszewników, Małgorzata Sowińska. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce, - Kalina Stefańska (uczennica klasy VI)

II miejsce-Zuzia Rólka (uczennica klasy V)

III miejsce-Amelia Byller (uczennica klasy VI)

Wyróżnienie-Marysia Reszka (uczennica klasy VI)

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. Zwycięzcy konkursu szkolnego wzięli udział w Gminnym Dyktandzie.

Karolina Koszewników

Małgorzata Sowińska

Więcej artykułów…