Home Biblioteka szkolna

Biblioteka

WIELKANOCNE CZYTANIE DZIECIOM

26 kwietnia Gminna Biblioteka  Publiczna w Kozłowie i Biblioteka Szkolna zorganizowały ,,Wielkanocne czytanie dzieciom’’. Uczestnikami spotkania były trzy grupy przedszkolne. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. ,,Wielkanocne pisanki’’. Chętnie wypowiadały się na temat tradycji Świąt Wielkanocnych, rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej. Każda z grup otrzymała kolorowanki pisanek i koszyczek ze słodkimi jajeczkami.

Organizator

Małgorzata Sowińska

Spotkanie autorskie

23 marca 2018 roku Biblioteka Szkolna przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie i Miejsko- Gminnej Biblioteki  Publicznej w Nidzicy zorganizowały spotkanie autorskie z Dariuszem Morsztynem pseudonim „ Biegnący Wilk” Jest  on pierwszym Polakiem, który ukończył 500-kilometrową trasę Finnmarksløpet w 2009 roku. Na temat wyprawy w 2009 roku powstał film dokumentalny pt. „Dojechać do końca” .Dariusz Morsztyn-Biegnący Wilk” to prowadzący znane programy telewizyjne m.in.: „Łowcy Przygód” (TVP 1 - 2007), „Mazury Nieodkryte” (TVP 1 – 2011)„Załoga EKO”(TVP - 2012). Bohater kilku filmów dokumentalnych, wielu reportaży i audycji.  Harcerz (twórca i Wódz Naczelny Harcerskiego Ruchu Ochrony Środowiska im. Św. Franciszka z Asyżu), działacz społeczny, propagator zdrowego stylu życia, wegetarianin, rolnik ekologiczny, pszczelarz, biegacz długodystansowy, mors (od 1987), indianista, twórca położonej w najdzikszym rejonie Mazur „Republiki Ściborskiej” (Najlepszy Produkt Turystyczny Warmii i Mazur w 2011 r), w której znajduje się m.in. jedyne stałe muzeum północnych ludów tubylczych (muzeum „eskimoskie”). Od 25 lat zajmuje się psami zaprzęgowymi, których posiada aktualnie ponad 40 sztuk. Jeździ dużymi zaprzęgami (14-20 psów). W przeszłości organizator zawodów psich zaprzęgów (m.in. organizator w 2000 r. najdłuższego - 600 km, wyścigu psich zaprzęgów w Polsce).

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI, VIIA, VIIB ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Zaborowa.

Organizator

Małgorzata Sowińska


„ Król i królowa dobrych manier”

W ramach akcji „ Dobre maniery drogą do kariery” w marcu zorganizowano konkurs  pod hasłem „ Król i królowa dobrych manier” W konkursie wzięli udział uczniowie kl. IV – VII SP oraz uczniowie gimnazjum. Celem konkursu było podniesienie kultury osobistej uczniów poprzez promowanie kulturalnych zachowań w życiu codziennym oraz umiejętności zgodnego współżycia z ludźmi i poprawnego komunikowania się. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie wybierali króla i królową dobrych manier. Ogłoszenie wyników nastąpiło 21 marca na apelu Dobrych Wieści. Królowie oraz królowe otrzymały słodki poczęstunek.

LISTA UCZNIÓW – KRÓL I KRÓLOWA DOBRYCH MANIER

SZKOŁA PODSTAWOWA

Kl. IVA

 1. 1. Marcelina Wożniak
 2. 2. Paweł Dudkiewicz

Kl. IVB

1.Maja Śrut

2. Igor Chmielewski

Kl. V

 1. 1. Natalia Fabianowicz
 2. 2. Tobiasz Murawski

Kl. VI

 1. 1. Zuzanna Kaczorowska
 2. 2. Łukasz Uciński

KL. VIIA

 1. 1. Kalina Stefańska
 2. 2. Igor Michciński

Kl. VIIB

 1. 1. Agnieszka Borowska
 2. 2. Kacper Szrdykowski

GIMNAZJUM

Kl. IIA

 1. 1. Natalia Semeniuk
 2. 2. Bartosz Żurawski

Kl. IIB

 1. 1. Karol Czerwonak

Nie wyłoniono królowej

Kl. IIIA

 1. 1. Alicja Kurzątkowska
 2. 2. Kacper Olewnik

Kl. IIIB

 1. 1. Magda Barańska
 2. 2. Daniel Blonkowski

Organizator

Małgorzata Sowińska


„ Dobre maniery – drogą do kariery”

13  listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyła się debata w ramach akcji „ Dobre maniery – drogą do kariery” Koło Przyjaciół Biblioteki wspólnie z Samorządem Uczniowskim opracowało „Kodeks Dobrych Manier”, który zostanie przedstawiony uczniom na Apelu Dobrych Wieści.

Organizator akcji

Małgorzata Sowińska

 

Światowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. Dlatego biblioteka szkolna 6 listopada  zorganizowała Światowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki oraz uczniowie klas I- III SP  przybyli przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa.  W trakcie Quizu bajkowego dzieci wspaniale się bawiły, umiały nazwać postacie bajkowe i znały tytuły bajek. Na zakończenie uroczystości dzieci bawiły się na bajkowej dyskotece.


Doskonała atmosfera, ogrom włożonej pracy, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek.

 

 

Organizatorzy

 

Małgorzata Sowińska oraz członkowie Aktywu Bibliotecznego

Więcej artykułów…