Home Przedszkole

Przedszkole

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to nie tylko 80 dzień roku, nie tylko Światowy Dzień Poezji czy Dzień Wierzby. To przede wszystkim Pierwszy Dzień Wiosny!  W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kozłowie odbyło się uroczyste Powitanie Wiosny. Pożegnaliśmy Zimę, wysyłając ją do Dalekiej Arktyki, przeczytaliśmy list, który przysłał na Bocian Długonogi. Przywitaliśmy Panią Wiosnę ze swoją liczną gromadą pomocników - pszczółek, biedronek, zajączków i pięknych kwiatów. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy, tańce oraz śpiewy. Były także występy dzieci z grupy 4-5-latków z przedstawieniem pt. „ Rzepka ” oraz z pięknym hiszpańskim tańcem.

Myślimy, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima prędko do nas nie wróci..... Do zobaczenia znów za rok....

Marlena Szeklicka

Iwona Świderska

Karolina Błaszkowska

 

 







SADZENIE KWIATÓW W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 19.03. najmłodsze przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczyciela i starszych kolegów z grupy 6-latków posadziły wiosenne kwiaty. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji  swojej roślinki w przedszkolu – podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć  „O cebuli”  podczas których dzieci  poszerzały wiadomości na temat rozwoju cebuli, a także dowiedziały się, że nie tylko kwiaty wyrastają z cebulki, ale również np. szczypior.

Marlena Szeklicka

Więcej artykułów…