Home Przedszkole

Przedszkole

Przedszkolaki z wizytą w OSP w Kozłowie

 

Dnia 10.05.2018r. z okazji Światowego Dnia Strażaka przedszkolaki byli na wycieczce w OSP w Kozłowie. Na miejscu dzieci zapoznały się z pracą strażaków. Sympatyczni panowie strażacy poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Przedszkolaki podziwiali ogromny samochód[i] strażacki, którym strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną, ubranie specjalne –żaroodporne. Poinformowali, jak należy się zachować na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Aby dzieci mogły jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha, strażacy zaprezentowali ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Najwięcej frajdy sprawiła im rozmowa przez radiostację i pokaz wyjazdu do akcji. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wizyta u strażaków bardzo się podobała, a przedstawione informacje i pokazy na długo pozostaną w ich pamięci. Na koniec wycieczki Wójtowie Gminy Kozłowo zaprosili dzieci na słodki poczęstunek.

 

Marlena Szeklicka

Karolina Błaszkowska

Iwona Świderska

 


WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie wraz z paniami w ramach edukacji ekologicznej w dniach 19 i 20 kwietnia 2018 r. wybrały się na wycieczkę do oczyszczalni ścieków

w Kozłowie, gdzie zgłębiły swoją wiedzę na temat oczyszczania wody.

Dzieci zwiedzały teren oczyszczalni i poznały cały proces oczyszczania ścieków. Zdobyły wiadomości na temat wody, jej znaczenia dla życia roślin, zwierząt i ludzi. Dowiedziały się
o sposobach zanieczyszczania wody i skutkach tej działalności. Poznały także poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie, a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii.

Przedszkolaki były zainteresowane urządzeniami w oczyszczalni, zadawały ciekawe pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki tej wycieczce uzmysłowiły sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie.

Karolina Błaszkowska

Marlena Szeklicka

Iwona Świderska

 

Więcej artykułów…