Home Wydarzenia

Wydarzenia

Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Polak Mały”

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy we współpracy
z księdzem Andrzejem Midurą ogłosiła konkurs recytatorski „Polak Mały”
z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, ukazanie piękna i różnorodności polskiej poezji dziecięcej, możliwość artystycznego wyrażania patriotyzmu, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci i promocja talentów.

Dnia 22 października 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
w Kozłowie odbyły się szkolne eliminacje do konkursu. Komisja w składzie: Mirosława Ostrowska - dyrektor szkoły, Małgorzata Sowińska - nauczyciel języka polskiego i Grażyna Kaczmarczyk - pielęgniarka szkolna wyłoniła troje zwycięzców, którzy dnia 7 listopada 2018 r. będą reprezentowali naszą szkołę.

Oto oni:

- Lewandowski Szymon - klasa I;

- Ołdziej Maja - klasa II;

- Bruzda Maja - klasa III.

Wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe ze światełkiem
i słodkie upominki.

 

Ewelina Kusik

Dagmara Nachtygal

Iwona Tchórzewska

 

Czym jest patriotyzm dla współczesnej młodzieży?

22 DDH „Waleczne Orły” uczestniczyła 17 października 2018 r. w grze terenowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Ruszkowie. Harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie mieli okazję wykazać się wiedzą dotycząca symboli narodowych, historii Polski, kodowania i szyfrowania, strzelania z wiatrówki oraz wykonania prezentacji multimedialnej.

Podsumowaniem gry terenowej była debata, w której uczniowie wypowiedzieli się na pytanie: jeżeli wyjedziesz za granicę to jakie wartości będziesz promował i kultywował? Uczniowie bardzo dojrzale wypowiadali się na temat kraju i odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą, działać zespołowo i poznać zdanie rówieśników z innych szkół na temat niepodległości.

Nasi uczniowie pracowali w dwóch grupach: grupa 1 -Natalia Semeniuk, Julia Kowalewska, Wioletta Barańska, Mateusz Fidurski; grupa 2- Laura Sochacka, Julia Najmuła, Zuzanna Kaczorowska, Natalia Fabianowicz, Kinga Szmitka.

 

Drużynowa 22DDH Waleczne Orły

Mirosława Ostrowska

 

 

Więcej artykułów…