Home Wydarzenia

Wydarzenia

Wycieczka klas I-III edukacji wczesnoszkolnej do Olsztynka i Olsztyna

Klasy I, II, III a i III b SP dnia 07.06.2018 r. wybrały się na wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna. W naszym pięknym kraju jest tyle ciekawych miejsc, że jak to jest powiedziane „za krótko żyjemy, byśmy mogli wszystko to zobaczyć”.

Najpierw w Olsztynku zachwyciliśmy się „cudeńkami” ze szkła: zwierzętami,  kwiatami, figurkami, wazonami, świecznikami.   Panowie artyści przedstawili nam naocznie etapy powstawania tych wyrobów zarówno artystycznych jak i użytkowych. Kształty,  kolory i wykonanie zachwyciłoby najwybredniejsze gusta.

Następnie w kinie w Olsztynie obejrzeliśmy film pt. ,, Wyszczekani”.
W Planetarium dowiedzieliśmy się więcej na temat – Co słychać w Kosmosie? Po zajęciach z astronomem dzieci stwierdziły, że „nie wiedziały, że dzieje się tam aż tak wiele”. Po tych przeżyciach byliśmy w Mc Donalds na wspólnym posiłku.

Reasumując dzieci uznały, że na wycieczce było „Super”.

Joanna Liberadzka

Dagmara Nachtygal

Teresa Szulczak

Iwona Tchórzewska


"Polska Niepodległa 1918 - 2018"

1.06.2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w ramach projektu "Szkoła Wierna Dziedzictwu" odbył się konkurs plastyczny pt. "Polska Niepodległa 1918 - 2018".

Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych, przypomnienie ważnych wydarzeń z historii Polski, wspieranie talentów plastycznych.

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością wydarzeń historycznych, którą przekładali na obraz plastyczny oraz umiejętnością wykonania w zespole plakatu na zadany temat w czasie 1 godziny. Nie lada wyzwaniem okazało się narysowanie konturów państwa polskiego oraz godła orła białego.

Tego samego dnia ogłoszono wyniki.

I miejsce zajęła drużyna z klasy IVA: Ania Szymańska oraz Marcelina Woźniak,

II miejsce - klasa VIIA: Patrycja Ulatowska i Ania Ryska,

III miejsce - klasa IVB: Amelia Mroczkowska i Tomek Moranko.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Różycka, Karolina Koszewników, Iwona Giranowska.

 

Więcej artykułów…